Inspirace

Zásady vintage stylu aneb pusťte do domova trochu nostalgie

Vintage styl bydlení se stává velice oblíbeným a populárním. Ostatně nelze se tomu divit – nese s sebou kus nostalgie a také v člověku budí velmi příjemný pocit. Bohužel se řada lidí stále ještě domnívá, že vintage styl rovná se retro. I když mají leccos společného, najdou se mezi nimi značné rozdíly. Ty budou rázem zjevné, když si představíme zásady vintage stylu, kterými se při zařizování domácnosti vyplatí řídit.  

Kvalita na prvním místě 

Jinými slovy – vsázejte na to, co ověřil čas. Tím samozřejmě nemyslíme to, abyste utíkali na sběrné dvory a dívali se po věcech, jež zůstaly neponičené a které už mají očividně něco za sebou. Spíše tím myslíme, ať upnete svou pozornost na kvalitní přírodní materiály, jimiž se to v našem e-shopu vintage-home.cz jenom hemží.  

Místo nábytku potaženého textilem preferujte modely s koženým čalouněním a místo povlaků na polštáře s polyesterem vsaďte na bytový textil z ryze stoprocentní bavlny.  

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Zahrada s nostalgickým nádechem ve stylu vintage

Nebojte se barviček 

Jestliže jste milovníci neutrálních barevných kombinací nebo spíše černobílé klasiky, pravděpodobně pro vás vintage styl bydlení není to pravé. Důvod je prostý – mezi zásady vintage stylu patří i sázka na barvičky. Nemyslíme neonové tóny barev, které doslova bijí do očí. Máme na mysli spíše pastelové tóny, které potěší lidské oko.  

Pastelové barvy jdou krásně ruku v ruce s bronzem a podobnými kovy, jimiž se to také v takto zařízené domácnosti jenom hemží.  

Tradiční venkov u vás doma 

Při výběru nábytku se vyplatí inspirovat se u venkovského stylu. Důvod je prostý – přesně takový nábytek patří i do vintage domácnosti. Svou pozornost upněte na oblé tvary či na kusy obsahující drobné nedokonalosti.  

Kromě komod a skříněk si domů pořiďte i dostatek osvětlení. Důležité je nejen stropní světlo, ale také stojací a stolní lampy, jež si najdou své místo jak v obývacím pokoji, tak v ložnici nebo na chodbě.