Inspirace

Zařiďte si předsíň v retro stylu. Prozradíme vám, jak na to…

Chodba, předsíň či hala jsou vstupní branou do vašeho domova. Proto by měly už na první pohled reprezentovat váš vkus a styl bydlení. Ale také vaši osobnost. Jestli milujete nábytek s nádechem historie, pak jste tu rozhodně správně.

Návrat do minulosti

Retro styl v posledních letech slaví obrovský návrat. Možná je to tím, že většina lidí ráda vzpomíná na své dětství. Nebo alespoň na některé okamžiky, kdy se cítili příjemně a v bezpečí.

Využijte každého kousku

První krok je jasný – rozhlédněte se po místnosti a představte si, jak rozmístíte nábytek. Kam umístíte dekorace nebo zavěsíte stylové zrcadlo. Využijte naplno celý prostor, který máte k dispozici. Nebojte se popustit uzdu fantazii.

Jemné barvy jsou jasná volba

Co se týče barev na stěnu – vybírejte spíš tlumené a klidné barvy. Pastelové odstíny nebo zemité barvy vám udělají v místnosti naprostou parádu. Pokud milujete kontrasty, tak s nimi také opatrně. Úžasně vypadá třeba šedá nebo bílá barva v kombinaci s hnědou či zelenou. Záměrem je vytvořit příjemnou a uvolněnou atmosféru.

Nábytek jako ze zámku

V retro stylu je dobré se zaměřit na jedno historické období. Jednotlivé kousky nábytku proto pořizujte podle něj. Možná vás napadla otázka, kde k takovým starým věcem přijít. Perfektním místem jsou různá starožitnictví či antikvariáty. Ale i v prodejnách nábytku najdete nejrůznější kousky inspirované dobou minulou.

Anebo se ponořte trošičku hlouběji. Nenajdou se originální kousky třeba u vašich rodičů na půdě? Tam se občas skrývají neuvěřitelné poklady, co ještě skvěle poslouží.

Malé detaily vykouzlí teplo domova

Když už budete na půdě, podívejte se do svých krabic z dětství. Možná v nich najdete báječný skvost, který jste jako děti milovali. I taková drobnost dodá celému prostoru naprosto nový rozměr. A hlavně do něj tak vložíte kousek sebe, a to se počítá.