Inspirace

Zahrada s nostalgickým nádechem ve stylu vintage

Příroda je úžasným zdrojem energie. Naplní vás radostí, klidem a dodá neuvěřitelnou sílu. Jestli jste jedna z těch, které milují historii a vše spojené s časem, vintage styl si vás jistě ihned získá. Čím je taková zahrada vlastně charakteristická?

Co znamená vintage?

Hlavní myšlenkou je vytvořit jedinečný prostor s náznakem minulosti. Ať už se jedná o nábytek, šperky, různé doplňky či předměty, které každodenně užíváte. K jejich výrobě slouží tradiční materiály, jako jsou: dřevo, kov, sklo, porcelán nebo keramika. Typické je také tzv. patinování. Tato technika dodá nábytku netradiční vzhled. Dokáže jej sjednotit a zestařit.

Jak vypadá starodávná zahrada?

Jednoduše řečeno, je to prostor plný květin, ideálně v modro-bílé či modro-růžové barvě, protkaný růžemi a levandulí. Nesmí chybět ani pivoňky, šeříky, tulipány a další krásky. Výsadba se opakuje ve skupinkách po celé zahradě.

Zahradní styl však netvoří pouze rostliny, ale i různé doplňky. Což mohou být například lavičky, rámy ze starých obrazů, zahradní sochy, nejrůznější košíčky a košíky, hrníčky z porcelánu zavěšené na plotě a spousty dalších. Výsledek pak utvoří jeden romantický až zasněný celek.

Ideální doplňky najdete na bleších trzích nebo u nás v e-shopu.

Vytvořte si tajemná zákoutí

Vybudujte si svoje snové místo. Ať už v podobě romantického oblouku posetého růžemi, terasy, na které nesmí chybět lucerny, stylové posezení, malované květináče s levandulí nebo muškáty, anebo vyrobte dětem staromódní domeček na hraní. A nezapomeňte také na houpačku zavěšenou na stromě.

Pokud stále váháte, zdali si zařídit vintage zahradu, možná vás nakonec přesvědčí i to, že taková zahrada není náročná na údržbu. Nekonečně krásné trvalky, okrasné traviny obohaťte o staré věci a nechte je žít svým životem. Pak už jen stačí si vychutnávat tu nádheru a úžasnou atmosféru.