Inspirace

Vstupní chodba vypovídá hodně o majiteli bytu

Každý vstupní prostor v domě nebo v bytě napovídá, jaký v něm žije majitel. Hlavně pokud se jedná o první návštěvu, která do takové místnosti vstoupí.

Záleží opravdu na každé maličkosti. Zvědavé oči vidí i to, čemu my možná nevěnujeme pozornost. Každou drobnost, každou nesrovnalost, každý nepořádek. Návštěva si odnese určitý dojem a podle toho si majitele zařadí mezi pořádné nebo nepořádné.

Důležitá je čistota, zde je uklízeno, utřený prach na viditelných místech, čistá zem, uspořádané věci v šatníku a botníku, zda nejsou plísně na zdech, špinavé dveře, zničený práh.

I na chodbě je potřeba větrat a pouštět čerstvý vzduch. Ne každý příchozí má rád pach z jídla nebo odér zvířecích mazlíčků.

Jak to má na chodbě vypadat?

  • nemějte zrcadlo naproti vstupních dveří, ani naproti okna, říká se, že pak utíká štěstí z domu
  • dbejte na tok energie dle feng shui (mějte uklízené věci, čistý vzduch, dostatek světla), energie by měla proudit a neměla by být ničím rušena
  • dejte na chodbu živé květiny, třeba je pověste na zeď, květina se může odrážet v zrcadle, znásobuje tak rodinnou pohodu a život
  • na chodbě nesmí chybět dostatek světla, bílé zdi nebo vestavěné skříně prostor rozšiřují a prosvětlí

Chodba nás má vítat a potěšit už pohledem

V prostoru chodby se nemá člověk cítit stísněně a špatně. Základem jsou čisté vstupní vchodové dveře, čistá rohožka a práh, čistá podlaha. Obrazy na zdi umí prostor oživit, mohou to být třeba obrázky a fotografie rodiny. Říká se, že chodba je jako životní cesta, nabízí mnoho příležitostí, je hlavním místem pro vstup do dalších pokojů.

Vstupní prostor je ozdobou bytu, žije svůj příběh

Díky chodbě máme první dojem a pocit, zda se nám v bytě líbí nebo ne. Je to taková vítací místnost. Odkládáme zde své věci, boty, vítáme návštěvy a vracíme se zvenku domů. Na chodbě najdou uplatnění skříně na kabáty a bundy, stojany na pověšení oblečení nebo deštníky, věšáky na klíče, lžíce na boty, botníky, lavička na sezení, různé úložné boxy na čepice, zrcadla, dekorace na zeď, osvětlení. Každá věc by měla mít své místo. Chodba umí být krásná a kouzelná, pokud se ji věnuje čas a dostatek pozornosti a péče.