Inspirace

Vintage kuchyně: co by vám v ní nemělo chybět?

Zařídit si kuchyni není nic snadného. Mluvíme o srdci celého domu, které by mělo být nejen oku líbivé, ale také plně funkční a praktické. Proto je důležité nepodcenit její zařizování a nezapomenout nakoupit to, co by se v budoucnu během vaření mohlo hodit.  

Vybavujeme nábytkem, spotřebiči i nádobím 

Není tajemstvím, že kuchyně se vybavuje třemi základními věcmi, a to nábytkem, spotřebiči a nádobím. Vedlejší je už bytový textil, kam spadají ubrusy, kuchařské zástěry nebo ubrousky či prostěradla, s jejichž pomocí si neumažeme zbrusu nový jídelní stůl.  

I když bylo řečeno, že zařizování kuchyně opravdu není nijak velkým tajemstvím, podle posledních statistik většina mladých lidí v rozmezí od osmnácti do šestadvaceti let přesně neví, do čeho nejdříve peníze investovat. Proto si pojďme říct, co v kuchyni opravdu nesmí chybět.  

Sada kvalitního nádobí a nepoddajné příbory 

Ze všeho nejdříve se člověk musí porozhlédnout po kvalitní sadě nádobí na vaření. Sem spadají hrnce, pokličky, pánve, pekáče a řada dalších kusů, s jejichž pomocí můžeme připravit opravdu chutné jídlo, jež potěší žaludek i mysl.  

Aby se však nejedlo z hrnce, vaše kroky budou směřovat k výběru setu nádobí na servírování. Potřebovat budete hluboké a mělké talíře, také dezertní talířky, krásné misky nebo skleněné nádobí, které nabízíme v našem e-shopu. Doporučujeme zejména nádobu na limonádu, kterou oceníte mít po ruce nejen během letních parných dnů.  

A samozřejmě nesmíme zapomenout na příbory, které by měly být nepoddajné. Základní sada zpravidla obsahuje šest kusů od každého příboru čili šest vidliček, šestici nožů, lžící a čajových lžiček.  

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Nová kuchyně v nostalgickém stylu

Bez nože to nepůjde 

Vintage kuchyně (či jakýkoli jiný kuchyňský kout) potřebuje být vybaven kvalitními noži. I když vám muži budou tvrdit, že se v kuchyni potřebuje minimálně patnáct druhů nožů, stačit vám jich bude méně než polovina – pouze šest. Vystačíte si s loupacím nožem, nožem na zeleninu, na pečivo, na maso a také s jedním kuchyňským a jedním univerzálním nožíkem.  

Dále si pořiďte schopnou rychlovarnou konvici, mikrovlnnou troubu a samozřejmě krájecí desku, obracečky a v neposlední řadě i mixér (stačí ten ruční).