Inspirace

Umístění zrcadla bývá oříšek. Kam rozhodně nepatří?

Zrcadlo do moderních příbytků bezesporů patří. Zejména pokud mluvíme o stylovém, kulatém bytovém doplňku, který nám visí naproti pohovky nebo za gaučem v obývacím pokoji. I když se umístění tohoto prvku jeví jako velmi snadná záležitost, ve skutečnosti je umístění zrcadla opravdu velkým oříškem. Kam bytový doplněk působivého charakteru nepatří?

Zrcadla mají sílu

Ať už si pořídíte zrcadlo Romantic nebo zrcadlo Anastasia z naší nabídky, neprohloupíte. O síle tohoto bytového prvku věděli už i naši předkové napříč různými kulturami. Nejen, že mají v popisu práce opticky zvětšit interiér, ale také mají za úkol přinést do domu štěstí i peníze. Jen je tedy musíme pověsit tam, kam se sluší a patří. Jinak mohou přinést spíše smůlu.

Pověšení zrcadel podléhá přísným pravidlům

Člověk si bohužel neuvědomuje, že právě pověšení zrcadel podléhá přísným pravidlům. Jak již bylo zmíněno, nevhodné umístění tohoto prvku může lidem v domácnosti spíše uškodit. Tedy podle pověr a bájí. Proč ale pokoušet to, čemu věřili naši předkové, že ano? Prozraďme si místa, kam zrcadla zkrátka nepatří.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Osvětlení hraje doma prim. Jaké bychom neměli postrádat?

Místa, kam neumístit zrcadlo

Naproti vchodovým dveřím

Vchodové dveře jsou nedílnou součástí každého příbytku. A i když jejich okolí lidé příliš neřeší, na zdi místo zrcadla umístěte spíše obrázky. Zrcadlo konkrétně nepatří naproti vchodovým dveřím. V jiném případě budou skvělým prvkem, který odrazí blahodárnou energii. Při umístění zrcadla naproti vchodových dveří byste ji vyhnali z domu.

Ložnice

Tyto bytové prvky nepatří ani do ložnice. Zejména naproti postele se neumísťují, to je naprosto nepřípustné. Předci tvrdili, že takto umístěné zrcadlo může stát za naším špatným spánkem nebo že může dokonce přivolat nevěru.

Zrcadlo proti zrcadlu

Jak již bylo zmíněno, zrcadla jsou v dnešní době velkým trendem. V domácnostech se nachází ve větším počtu než kdy dřív. Pokud jste se i vy zamilovali do těchto bytových prvků, neumísťujte je nikdy naproti sobě. Takové umístění může stát za špatnými emocemi, negativním myšlením a může také nepříznivě ovlivňovat chování jednotlivých členů domácnosti.