Ostatní

Tradiční anglický čaj o páté po česku

Chladné počasí už o sobě dává vědět, což znamená, že čím dál častěji hledáme možnosti, jak se rychle zahřát. Jednou z osvědčených variant je uvařit si nebesky voňavý čaj, zabalit se do hřejivé deky a vychutnávat si každý doušek. Víte, proč tato krásná tradice vůbec vznikla?

I zde platí přísloví: „Za vším hledej ženu.”

Historie tohoto zvyku sahá do Anglie 18. století, kdy se podávala pouze dvě jídla denně. Zpravidla šlo o snídani a večeři, která se servírovala až v pozdních večerních hodinách. Mezi hlavními jídly tak vznikl velký časový odstup. Tuto mezeru však těžce (hladově) nesla vévodkyně z Bedfordu, která si začala dopřávat odpolední čaj podávaný společně se sendviči či zákusky. Na malou odpolední svačinku zvala i své přátele, což dalo za vznik nové oblíbené zvyklosti, která trvá doposud.

Čas je nyní zcela individuální

I přestože v dnešní uspěchané době tato tradice v domácnostech upadá, ve vybraných hotelích či restauracích přetrvává stále. Čaj se podává s mlékem a drobným pečivem či sladkým koláčem. Čas podávání horkého nápoje už není pevně stanoven na pátou hodinu, takže si jej můžete vychutnat v podstatě kdykoliv, a to je rozhodně úžasná zpráva! Kdo by totiž odolal jeho nezaměnitelné vůni a horkému pohlazení na duši i po těle.

Dáte na pravidla servírování?

Jak jsme se již zmínili v předchozím bodu – k čaji patří mléko, nikoliv smetana. Smetana je moc velká dáma a jeho chuť by přebila.Jestliže k čaji přidáte citron, pak ho nakrájejte na plátky. V hrníčku se plátky parádně rozehřejí a rozvoní, což mu vyloženě svědčí a dostane tak úplně jiný rozměr. Dejte však pozor, ať nesmícháte mléko a citron dohromady. Tito dva si k sobě nikdy cestu nenašli. Takže věřte, že pokud to přece jen vyzkoušíte, mléko vám to pěkně nandá a srazí se.

A nakonec něco sladkého na zub

Doporučuje se mlsat tzv. čajové sušenky. My navrhujeme mlsat naprosto cokoliv, co máte rádi a co vás napadne. Pokud jste větší jedlíci, jako již zmíněná vévodkyně, dopřejte si třeba oblíbený obložený chlebíček. Pro inspiraci přidáváme recept na zajímavé chuťovky, které uspokojí každého strávníka.

Chuťovky ke každému horkému drinku

Čas vaření: 20 minut

Suroviny: 

200 g hladké mouky

100 g tuku

80 g zakysané smetany

1 balíček vanilkového cukru

cukr moučka (na obalení)

Postup:

  • Z mouky, měkkého tuku a smetany vypracujte těsto. Nechte ho cca 30 minut pěkně nakynout na teplém místě.
  • Poté rozválejte těsto na vysoký obdélník a posypte vanilkovým cukrem, který zamáčkněte do těsta. 
  • Plát rozkrájejte na úzké 5 cm proužky a pečte dozlatova na 200 °C. Na závěr obalte v moučkovém cukru. Dobrou chuť.