Ostatní

S plédy a polštáři můžete oživit starou sedačku nebo zútulnit prostor v ložnici

Bytový textil je důležitou součástí našeho bydlení. Má za úkol zpříjemnit a zdokonalit pocit domova a dodat mu potřebné teplo, po kterém toužíme hlavně v chladnějších dnech. Barevnost zase připomíná krásné dny plné květin a sluníčka a je plná energie, která nás nabíjí dobrou náladou.

Textil má své kouzlo a dá se s ním vytvořit a oživit jakýkoli prostor, kde trávíme volný čas s rodinou, návštěvou nebo odpočíváme po náročném dni.

Plédy a deky

Používáme hlavně, když nám je doma zima a potřebujeme se zachumlat, pokud se k tomu přidá teplý čaj a nějaký pěkný film, pocit je dokonalý.

Plédy a deky se hodí jako přehozy na postele a sedačky, můžete si je dát také do houpacího závěsného křesla. Deky chrání věci před opotřebením a slunečním světlem a jakýmkoli poškozením. Nemusíte se trápit, že si sedne na světlou sedačku návštěva v tmavých džínech nebo si na ni lebedí dítě s čokoládou. Ušpiněný přehoz jednoduše vyperete v pračce a můžete se těšit na další návštěvu. Plédy můžou být jednobarevné, s různými vzory, pletené, nebo klasické, oblíbené jsou ve venkovském vintage stylu. Kombinace plédů a polštářů na sedačce zútulní pokoj a dodá mu nový vzhled.

Polštáře a povlaky, výplně

Polštáře miluje snad každý, nejen, že se krásně vyjímají na sedačce, posteli, v křesle, ale výborně plní funkci podhlavníku. Polštáře můžete díky povlakům pozměňovat podle své nálady. Výhodou jsou různé dekory, styly a materiál. Vykouzlit se dá místo velmi útulné a hezké na pohled.

Koberce a koberečky

Oživují prostor, tlumí hluk, izolují před chladem. Kusové koberce jsou oblíbenou variantou pro možnost různého umístění, hodí se k posteli, do kuchyně, na chodbu, k jídelnímu stolu nebo do dětského pokoje. Kulatý můžete dát pod stoleček s květinou. Kusové koberce se dobře čistí a některé se dají i vyprat.

Paletové sedáky

Určitě jste už u někoho viděli paletu a na ní obrovský sedák a polštáře. Je to v dnešní době velmi moderní a oblíbený styl sezení, hlavně u mladých lidí. Sedáky se hodí se na paletový nábytek, který může být v interiéru, i venku. Využití nachází také na zahradě nebo na terase. Sedáky zpříjemňují posezení, jsou měkoučké a chrání před chladem a nejsou náročné na údržbu.

Patchwork

Zaujal vás velký přehoz u kamarádky, který byl z různých kousků a plný barev? Říká se mu patchwork. Je to oblíbená technika využití různobarevných materiálů a vzorů, které se sešívají dohromady a vytvářejí na pohled jeden celek. Oživí prostor, většinou se jedná o velké potahy, přehozy nebo polštáře.