Ostatní

S jarem se probudila i naše zahrada, jak ji oživit?

Je konec dubna a venku konečně není jako na apríla. Už jsme si pomalu zvykli na to, že teploty na počátku jara klesají pod nulu a sluníčko se nehlásí tak, jak by mělo.  O tom, že je jaro víme, protože kvetou květiny, stromy začínají pučet, zelená se tráva a ptáci zpívají vesele. Zahrada se na jaře probouzí a potřebuje úpravu. Na zahradách můžeme vidět nejen stromy, keře, trávníky, ale i cibuloviny. Krásné jsou tulipány, narcisy a jiné jarní rostliny, také byliny. Je třeba trávník zbavit starých zbytků, které zůstaly po zimě a hráběmi provzdušnit půdu, ať zahrada vypadá k světu a je připravená pro teplejší dny.

Jarní stůl (zdroj obrázku pixabay)

Na zahradě trávíme většinu času od jara až do podzimu

Být venku prospívá zdraví a jsme díky tomu šťastnější. Zvelebovat zahradu je oblíbená činnost hlavně u žen, které ví, že zahradní dekorace oživí vzhled a dodají na útulnosti celé zahrady. Ať je to venkovní teploměr nebo stojan na květiny, vždy je radost na ně pohledět. Opora pro popínavé rostliny se za chvíli zazelená a je plná rozkvetlých kvítků, dokáže vytvořit příjemné zákoutí. Různé dekorativní zápichy do květináčů a dekorativní konve na stolečku zpříjemní prostředí.

Pro pohodlí si na zahradě stavíme zahradní nábytek,

lavičky různé ratanové sady, plážové koše. Není nad pohodlí, a hlavně je kde usadit rodinu nebo návštěvu. Pro relax a odpočinek poslouží houpací sítě a závěsná křesla. A nesmíme zapomenout na mazlíčky, kteří s námi na zahradě tráví také spoustu času, pro ně jsou vhodné různé pelíšky a misky na vodu nebo jídlo.

Lavičkové zákoutí (zdroj obrázku pixabay)

Během víkendu se konají různé zahradní akce, griluje se nebo opéká na ohni a na zahradách probíhají rodinné akce, narozeninové párty a setkání přátel, pro takové účely využijeme stoly, lavičky, židle. Nesmí chybět piknikové koše plné dobrot, ze kterých pohostíme nejen sebe, ale i své hosty.

Na stole a skříňkách se budou krásně vyjímat retro džbány, plechové květináče, kbelíky a retro vědra. I se zahradou jde udělat velká paráda, stačí se jen zamyslet, rozhlédnout a naaranžovat vše tak, jak si přejete.