Inspirace

Připravte se na piknik: chybět nesmí koše ani nádobí

Máte před sebou volný víkend nebo jen ničím nevyplněné odpoledne? Nemusíte ho nutně strávit na pohovce v obývacím pokoji, kdy si pustíte seriál jdoucí stejně pořád dokola v televizi. Raději si vezměte piknikovou deku, koš, nějaké občerstvení a deskovou hru a vydejte se do parku nebo na louku za domem. Pojďme si prozradit, co konkrétně sbalit, ať se nemusíte vracet.

Piknikový koš jako z amerických filmů

Základem plánovaného pikniku je bezesporu piknikový koš. Vyberte si z naší nabídky na vintage-home.cz ten, který velikostně odpovídá vašim požadavkům. Nabízíme je v takovém provedení, jaké znáte z amerických filmů. Jinými slovy v takovém stylu, aby se nádherně vyjímaly například na pořízených fotografiích.

Co se týče velikosti piknikového koše, měl by ukrývat dostatek místa na deku a také na potřebné nádobí. Chybět v něm nesmí ani prostor na karty a občerstvení pro dvě až čtyři osoby.

Sklenice, talíře, příbory

Jakožto Češi máme v povaze nosit si všude krabičky, do kterých úhledně naskládáme pizza šneky nebo jablečný štrúdl, ale pokud si chcete dopřát piknik v trochu honosnějším, luxusním duchu, bez potřebného nádobí se neobejdete. Pokud se navíc jedná o výroční piknik nebo o podobnou formu oslavy, jejíž součástí je také víno nebo šampaňské, to asi nechcete pít přímo z láhve, nebo ano?

Proto si do svého piknikového koše zabalte kromě příborů a talířů také vhodné sklenice. Mohou to být klasické na víno, ale i menší čistě na vodu. Volte raději verze s tlustšího skla, aby se snížilo riziko rozbití. Mnohé piknikové koše však mají ve svých nitrech schované pásy, díky nimž bude nádobí po cestě držet na svém místě.

Bez občerstvení nevycházejte z domu

Co by to bylo za piknik bez občerstvení! Jelikož se na louku nebo do parku vydáváme většinou ve chvíli, kdy svítí sluníčko, neměli bychom odcházet z domu bez dostatečného množství tekutin. K tomu si nabalte takové občerstvení, které je nejen skladné, ale i snadné na konzumaci a které příliš nešpiní. Kromě zmiňovaných dobrot z listového těsta se vyplatí mít nabalené menší sendviče, ovoce či sýry nakrájené na kostičky, k tomu nějaké sušenky nebo oříšky.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

4 tipy, jak zvládnout zimní splín

5 tipů, jak si zpříjemnit sychravé podzimní dny i večery