Inspirace

Něco více o zarážkách do oken a dveří a proč klíče patří do skříňky na chodbě

Také vás doma rozčiluje neustálé bouchání dveří a oken? Známe řešení. Proti rozbití oken při průvanu a třískání dveří je nejlepší použít zarážku. Snadno zapadne do interiéru a ladí s celým prostorem. Vyrábí se většinou designové, mají různé texty a motivy nebo se prodávají ve tvaru zvířátek, což ocení hlavně děti. Je dobré mít doma více zarážek, protože pokud vám děti nějakou přiberou ke svému hraní, můžete ji nahradit jinou. Zarážka je praktická dekorace. Zůstává stát na místě a plní svůj úkol – brání bouchání oken a dveří.

Zarážka s nápisy

Dostala jsem ji nedávno jako dárek a opravdu mi hodně pomohla. Vypadá hezky a dveře se po otevření díky ní ke zdi nedostanou. Předtím narážela klika přímo do zdi a zničila barvu na stěně. Líbí se mi zarážky, které vypadají jako medvídek nebo zajíc. V našem výběru najdete i sovu, pejska nebo kočičku. Kdo nefandí zvířátkům pro toho jsou zarážky s jednoduchými nápisy.

Zarážka ve tvaru kočky

Proč si pořídit zarážku?

  • Zabrání poničení stěn
  • Zabrání bouchaní dveří při průvanu
  • Zabrání rozbití oken
  • Plní funkci dekorace
  • Plní funkci jako hračka, když přijde nečekaná návštěva s dětmi
  • Můžete doma větrat bez obav

K čemu je dobrá skříňka na klíče?

Už se Vám stalo, že jste zabouchli vchodové dveře a zjistili, že nemáte s sebou klíče? Pokud není nikdo doma a zůstanete bez klíčů, je o problém postaráno a musí se volat zámečník. V dnešní době má hodně lidí bezpečnostní dveře se speciálním klíčem, takže zapomenutí klíčů doma je pak opravdu velká potíž a zabere to dost času.

věšák na klíče

Jak se stane, že člověk ve spěchu klíče zapomene?

Jednoduše, pokud nejsou přímo na očích nebo někde poblíž dveří, tak náš mozek tento důležitý fakt v našem spěchu nepřipomene. Mozek je zaměstnaný myšlenkou, že někam jdeme a chceme tam být včas a zprávu o klíčích vyhodnotí jako nepotřebnou. Je potřeba oční vjem a připomenutí.

Skříňka na klíče

Pro takové situace je dobré mít doma na chodbě, blízko dveří skříňku na klíče. Zapamatujete si tak, že si máte klíče vzít a budete to dělat automaticky při každém odchodu z domu. Skříňky na klíče mohou být prosklené nebo uzavíratelné, praktické jsou jako věšáky, na které si klíče pověsíte při příchodu do bytu a vezmete při odchodu. Na našem e-shopu najdete velký výběr těchto skříněk a věšáků.