Ostatní

Jaro dává nový nádech domovu, zahradě i kuchyni

Když zimu nahradí jaro, všechno se probouzí ze zimního spánku, příroda, zvířata, ptáci a také lidé mají veselejší náladu. Na jaře začínají pučit stromy, roste nová tráva, vše se zelená a kvetou květiny. Poslové jara, sněženky a bledule zdobí travnaté plochy nejednoho lesíka. Jaro je předzvěst nového života, ptáci zpívají veselou píseň a sluníčko nás začíná hřát svými paprsky. Více ve svých domovech větráme a vnášíme novou energii do každého pokoje.

Na jaře se více zajímáme o svoje domovy, zahrady, rozhlížíme se, co uklidit a změnit

  • Uklízíme zimní věci, boty do skříní a schováváme hrubé přikrývky a plédy, nahrazujeme je veselejšími barvami, polštáři.
  • Svůj domov zdobíme v jarním dekoru, myjeme okna, měníme záclony a dáváme na parapety květiny a různé dekorace.
  • Naše postele zdobí vzdušné plédy a přehozy s obrázky květin, hned je při pohledu na takto dekorovanou ložnici veseleji.
  • Na zem dáváme koberce a koberečky v různých tvarech a vzorech, kulatý květinový umí krásně oživit jakýkoli pokoj.
  • Sadíme květiny do nových květináčů

Kuchyň ladíme také do jarních tónů

Pořizujeme si nový kuchyňský textil a dáváme na stoly jarní ubrusy, běhouny. Věšíme na háčky barevné chňapky jako ozdobu a utěrky zdobí nejedno topení nebo úchytky kuchyňských skřínek. Na stůl dáváme ošatky na pečivo, na židle a lavice pokládáme pohodlné sedáky, prostíráme jarně ke každému jídlu a v zástěrách s barevnými motivy to hospodyňkách při vaření v kuchyni moc sluší.

Jaro je novým startem pro každého a dává nám podněty, jak se cítit lépe a jak vylepšit svůj domov. Je velice inspirativní a kreativní měnit textil a dekorace v bytě nebo domě podle ročního období. V zimě vánočně, na jaře jarně, v létě sluníčkově, na podzim do hněda a oranžova. Náš domov tak získá pokaždé nový kabátek, jakákoli změna mu bude slušet a my se v něm budeme cítit příjemně.