Inspirace

Jak se správně starat o „obyčejné“ skleničky

Věděli jste, že se skleničky vyrábí už od roku 1350 př. n. l.? Byly nalezeny artefakty pocházející až ze starověkého Egypta, které lze tomuto dnes naprosto běžnému kusu nádobí přirovnat. I když je pravdou, že se zejména jejich vzhled od dob dávné minulosti krapet změnil, používají se k tomu samému účelu. A i když se nejedná o věc extrémně drahou, kupovat ji denně nebo týdně opravdu nechceme. Proto se nabízí otázka, jak se správně starat o skleničky, aby v naší domácnosti co nejdéle vydržely?

Sklenice jsou citlivé na změny

Zatímco v minulosti jsme se setkávali spíše s neprůhlednými sklenicemi, dnes se vyrábí z čirého skla, aby se odhalil nápoj, který se v ní ukrývá. Není však stanoveno, že se sklenice musí vyrábět pouze z jednoho jediného skla nebo materiálu. Skleněné nádobí může mít řadu podob, sklo jako takové se může lišit svou strukturou i složením.

Je třeba mít na paměti, že se jedná o materiál, který je příliš citlivý na změny. Sklo hůře snáší takzvané „tepelné šoky„, jimž někdy čelí (většinou kvůli nezodpovědnosti majitele skleniček). I když nějakou dobu tomuto pro sklo nebezpečnému jevu čelí s hrdostí a zdatností, jednoho dne může dojít k popraskání sklenice, ne-li rovnou k roztříštění.

Jednou z hlavních zásad, jak sklenice používat je nepouštět do nich vařící vodu. Stejně tak se nedoporučuje nalévat do sklenic velmi horké tekutiny.

Myjeme samostatně, v myčce se nesmí dotýkat

Jelikož ve většině domácností dřímá myčka, u klasického ručního mytí se nezastavujme. Pokud vkládáte skleničky do zmiňovaného kuchyňského spotřebiče, vždy sklenice vkládejte do horní poloviny, aby byly odděleny od ostatního nádobí. Aby se předcházelo jejich prasknutí, skleničky se nesmí dotýkat.

Ukládáme dnem dolů

Mezi námi se najdou dvě skupiny lidí, a sice ti, kteří ukládají sklenice do polic dnem nahoru a ti, kteří dělají pravý opak čili ukládají skleněné nádobí dnem nahoru. Nabízí se otázka, která skupina chybuje a která naopak dělá správný krok?

Popravdě je daleko lepší uchovávat sklenice dnem dolů. Předejde se jedné nepříjemné věci, a sice zanesení prachem a jiným nečistotám. Pokud budete sklenice ukládat dnem nahoru, před použitím je doporučujeme opláchnout nebo s pomocí tenkého a čistého hadříku otřít.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se starat o porcelánové nádobí

Vintage kuchyně: co by vám v ní nemělo chybět?