Inspirace

Jak opticky zvětšit byt? Možností je vícero

Zejména majitelé menších bytů si přejí, aby jejich útulná domácnost třeba přes noc krapet povyrostla. Alespoň o pár centimetrů na jedné straně. Bohužel nežijeme ve světě čar a kouzel, aby něco takového bylo reálné, ale naštěstí žijeme v době plné bytových architektů, kteří vědí, jak opticky zvětšit byt (ale také menší rodinný domek). Zeptali jsme se jich proto na několik tipů, které rádi přetlumočíme touto cestou dál.  

Vsaďte na minimalismus 

I když většina lidí doslova miluje anglický styl bydlení, minimalistický vintage styl je trefou do černého, pakliže prahnete alespoň po opticky větším příbytku. Zatímco v prvním případě byste svou domácnost vyplňovali opravdu masivním a velkým nábytkem v kombinaci s kupou nejrůznějších bytových doplňků, v druhém případě vsázíte na co nejmenší množství věcí, které zbytečně neubírají prostor.  

Vzdušný interiér hraje prim 

Jinými slovy – pryč s veškerými příčkami a pidimístnostmi. Daleko lepší (a na první pohled větší) dojem vyvolává vzdušný, členitý prostor, který bude jen elegantně rozdělen na několik zón. Hranice může určovat třeba chytrý nábytek nebo nějaká clona či paraván, jenž je velice moderním a stylovým prvkem domácností.  

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:Bytové trendy 2021: rozzařte svůj interiér tím, co je modern

Zrcadla mají velkou moc 

Bytoví architekti také doporučují nainstalovat na zdi zrcadla. Například krásné zrcadlo Romantic z naší nabídky bude trefou do černého. Tyto bytové doplňky totiž mají velkou moc. Jsou doslova geniální, dalo by se říct. Jsou velice útulnou metodou, jak dostat do interiéru spoustu světla. Nezáleží na tom, jestli vsadíte na menší nebo větší alternativy, v každém případě jimi doslova vystelte stěny jednotlivých místností. 

Světlost na prvním místě 

I když jsou dnes velice moderní tmavé odstíny a tmavé kombinace, odpovědí na otázku “Jak opticky zvětšit byt?” je jejich přesný opak čili světlost. Bylo prokázáno, že tmavé tóny prostor spíše pohlcují a opticky ho zmenšují, světlé zase dávají vyniknout stěnám a interiér umí na první pohled výrazně zvětšit.