Inspirace

Doplňky do ložnice: přidejte vaší oáze klidu na útulnosti

Ložnice by měla být oázou klidu. Aby se však takovou stala, musí zét příjemností a útulností. A bohužel tyto vlastnosti nejedna místnost na spaní splňuje. Jak onoho pocitu docílit? Stačí vsadit na doplňky do ložnice, které vdechnou pokoji život.

Dokonce pro takové doplňky nemusíte chodit daleko. Náš e-shop vintage-home.cz je plně k dispozici. Najdete zde nejen zrcadla, která jsou dnes velice moderní, ale i svícny či lampy Tiffany, jež navíc vnesou do ložnice jistou porci luxusu.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Umístění zrcadla bývá oříšek. Kam rozhodně nepatří?

Koberce pro zachování tepla

Každý člověk to zná – ráno se vzbudí a to první, na co šlápne, je bohužel studená zem. Sotva po probuzení je první krok doslova šokem, proto přemýšlí, jak se něčemu podobnému následující den vyhnout. A jelikož se den v posteli strávit celý nemůže, koberce přichází vhod.

Pokud nemluvíme o celoplošných kobercích, ale pouze o kusových alternativách, máte od bytových designérů zelenou. Tento prvek se řadí stále ještě mezi trendy, zejména pokud je s vyšším chlupem.

Obrazy, aby zdi nebyly smutné

Interiér, který je vystlaný obrazy je daleko příjemnější a líbivější než pokoje, kde jsou stěny naprosto prázdné a bez života. Rozveselte zdi i v ložnici, tak ostatně radí i staré čínské učení feng-šuej. To říká, že bychom měli do ložnice zakomponovat obraz toho, po čem v životě toužíme.

Bytoví architekti zároveň radí, abychom se vyhnuli zbytečně abstraktním prvkům. Ty v nás nezanechají kousek klidu, což od ložnice vyžadujeme.

Polštářky pro zachování příjemnosti

I když budete spát pouze na jednom polštáři, při stlaní postele je jeden nuda. Proto raději investujte do řady dekorativních kousků, jež vnesou do interiéru požadovanou příjemnost.

Svým vzorem by měly zapadat do zbytku místnosti. Pokud se ložnice nese v jednom odstínu, nebojte se kontrastního prvku, jímž mohou být právě ony polštáře.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Osvětlení hraje doma prim. Jaké bychom neměli postrádat?