Inspirace

5 tipů, jak si zpříjemnit sychravé podzimní dny i večery

Dny se krátí, noci se prodlužují a sluneční paprsky stále častěji nahrazuje deštivé počasí. Přichází podzim – období, kdy se vše zdá být ponuré a bez šťávy. Je to ale také čas, který můžete věnovat sami sobě i své rodině. Jestli se ptáte, jak jej vyplnit, rádi vám to prozradíme…

Vytvořte si pohodovou podzimní atmosféru

Déšť a sychravo nechte za okny a vylaďte si domov podzimními dekoracemi. Jednou z hlavních ozdob, které k podzimu nepochybně patří, je dýně. Seženete ji v každém supermarketu či prodejně ovoce a zeleniny. Dýni můžete vydlabat a vyříznout do ní strašidelné obličeje. Do práce zapojte i děti. Takovou zábavu si zamilují!

Pozvěte si domů přátele a tvořte společně

Spojte síly se svými kamarády a povolejte je k sobě domů. Otevřete (nejednu) láhev vína a vyrábějte krásné doplňky, které vám doslova rozsvítí domácnost. Zhotovte si například voňavé svíčky či mýdla, přírodní věnce nebo mandalu z podzimního listí.

Vyzdvihněte útulnou atmosféru domova správnou vůní

Všimli jste si, že to, jestli se doma cítíte příjemně, podtrhuje i vůně? Pohodovou náladu si takto můžete zařídit zcela jednoduše. Pořiďte si aromalampičku a k ní (pro vás) ten pravý esenciální olej. Nebo zapalte jednu z vonných svíček a nasávejte klid a harmonii.

Horká koupel zažene všechny chmury

Napustit si vanu horkou vodou a ponořit se do světa bublinek vás zaručeně uvolní. Veškeré strasti zmizí a vy budete jen sami se sebou. Užívejte si chvíle relaxu co nejčastěji! Využijte síly svíček, tedy tepla, které z nich sálá, a osázejte jimi celou vanu. Pamatujte, že i pěkná kniha ozvláštní čas strávený ve vaně.

Bez lásky a šálku teplého nápoje to nejde

Po koupeli si uvařte do svého oblíbeného hrnečku horký čaj nebo kakao a zaplujte do peřin či pod huňatou deku. Otevřete si rozečtenou knihu nebo si dejte filmový maraton. Přizvěte klidně celou rodinu a užívejte si jeden druhého, pocitu bezpečí a nekonečnou lásku.

Vidíte, že podzim nemusí být vůbec pochmurný a že veškeré splíny stačí hodit za hlavu. Važte si každého společného momentu se svojí rodinou či přáteli. Vychutnávejte si jej právě teď a tady. Vyplňte čas příjemnými aktivitami, uvařte si dobré jídlo a vše půjde snáz a s úsměvem.

Přejeme vám pěkný říjen! Tým Vintage-home.