Inspirace

Vintage zahrada – sen romantických duší


Čím začít

U vchodu do zahrady laděné ve vintage stylu umístěte uvítací cedulku s nápisem „Welcome“. Vaši hosté budou jistě rádi, že jsou u vás vítáni:
Zapichovací dekorace – 35*120 cm
U zahradní branky by pravděpodobně neměl chybět ani zvonek, ovšem je třeba ho pojmout stylově:
Zvonek / ptáček – 13*8*51 cm
Do krásného kovového regálu nejlépe v blízkosti zahradního domku ▶ Kovový regál – 35*27*94 cm si můžete vyskládat všechny drobnosti, které budete na zahradě potřebovat, od lopatky na přesazovaní přes drátky, úvazky, háčky, motouzy, vosky, zahradnické nůžky, nožíky na štěpování až po semínka a sazenice připravené pro novou zahradní sezónu. Obchod Vintage-home nabízí rovněž celou řádku okouzlujících obalů na květiny ▶ Obal na květník – pr 10 x 10 cm
II. Obal na květník – pr 10x10cm
Vědro – obal na květináč – sada 2 kusů a nejen v romantickém stylu ▶ Závěsný držák na květináče – 15*25 cm
▶  Obal na květník – 8,5 * 9 cm

Žádná zahrádka se neobejde bez konve na zalévání úrody ▶ Konev na vodu 44 * 53 cm a pro pozdní letní večery zase skvěle poslouží jako intimní osvětlení svíčky na pěkném stylovém podnosu ▶ Svícen na čajové svíčky -21.5*21.5*7 cm.

Na výrobu miniaturního zahradního jezírka se bude skvěle hodit sada lavorů ▶ Sada lavorů (3). Nebo pozinkovaná vědra využijte k výrobě následující kouzelné dekorace. Stačí jen do vědra naspod dát vrstvu drenážního materiálu, vsypat vhodnou zeminu, do ní zapíchnout vintage vodovodní kohoutek a vysadit květiny. V tomto případě jsou ve vědru rostliny Portulaca grandiflora, šrucha velkokvětá.

Zahrada se neobejde bez nábytku

Zcela jistě budete vybírat z některých sad obsahujících stůl židle a možná i lavici. Jako ze zámeckého parku bude působit ve stylově upravené zahradě sada nábytku v historizujícím stylu. A právě proto doporučujeme vybírat na eshopu se zahradním nábytkem. Najdete zde opravdu vše potřebné, co si vintage zahrada žádá.

Dejte ptactvu příležitost
Abyste do zahrady přilákali také užitečné ptactvo, poskytněte mu příležitost k hnízdění. Ptačí budku vyvěste dostatečně brzy, již v druhé polovině zimy, aby si ptáci zvykli na to, že budku naleznou už i na vaší zahradě a měli dost času si na ni zvyknout. Pokud vyberete některou z Vintage-home e-shopu, jistě bude ptactvo spokojeno. A vy při jeho pozorování při hnízdění rovněž.

Ovšem nejen ptactvo, ale i rostliny si žádají své. Popínavé růže hledají správnou oporu, například v podobě kovové pergoly, ostatním rostlinám se zase zavděčíte, když jim pomocí vhodného zahradního vybavení zkypříte půdu, dopřejete vláhu atd.
Pokud na zahradě plánujete ohniště, mohl by se vám hodit skvělý bytelný koš na dřevo.

A okrasný plot vám pomůže stylově od sebe oddělit jednotlivé části zahrady, odpočinkovou zónu od pracovní, květinovou od zeleninové atd.