Vánoce v červené a bílé

Snad nikdo už si nedovede představit vánoční atmosféru bez jejích typických barev, vůní a tvarů. Zatímco pro jednoho mají Vánoce nádech rodinných svátků plných setkávání se a slavnostního hodování, pro jiného jsou Vánoce o radosti z vůní typicky zimních květin, čerstvého stromečku, hřejivého tepla svíček a příjemných chvil v klidu u více či méně bohatého televizního programu. Ať už jsou tedy vaše Vánoce jakékoli, vždy jsou spojené s nějakými konkrétními barvami.

Význam barev o Vánocích

Některé vánoční barvy se mění s módou, jiné barvy jsou církevně dané a pak jsou tu barvy zcela typické, tradiční. Právě k těm tradičním barvám vánočních ozdob patří zelená, červená a zlatá. Červená je představitelkou lásky, moci a krve. Právě o Vánocích tedy symbolizuje Kristovu krev. Zelená barva je symbolem věčného života, tento symbol na sebe převzaly stálezelené dřeviny – jehličnany, které si každoročně zdobíme jako vánoční stromečky. Bílá barva znamená během Vánoc nevinnost, čistotu Panny Marie, ale i čistotu sněhu, na nějž někdy o Vánocích čekáme marně. A barva zlatá, ta už je od dob starověkého Egypta spojována se symbolikou nejvyšších hodnot. Je symbolem slunce, velkorysosti, idealismu a také moudrosti a bohatství. Koukněte na tyto ▶ Vánoční papírové ubrousky

Bez vánočního stromečku a dárků by to nešlo

Vánoční ozdoby na stromeček v červené a bílé barvě jsou velmi typické, stejně tak jako dárky pod ním, které jsou zabalené do půvabných červeno-bíle kombinovaných vzorů balicích papírů. Velký výběr jak balícího materiálu, tak nejrůznějších stužek vám nabízí internetový obchod Vintage dekorace. Kouknout se na nabídku balících papírů, stuh a dekorací.

Teplo domova je o Vánocích zvláště cenné

Je zcela jasné, že vánoční atmosféru nedělá jen teplo sálající z kamen, ale také vzájemné dobré rodinné vztahy a jistá sounáležitost všech členů rodiny. Ovšem v průběhu zimy se v našich zeměpisných podmínkách bez dobře fungujícího zdroje tepla neobejdeme. Stále častěji si domů pořizujeme i krby, které nejen, že vytvoří doma tu správnou teplotu, ale hlavně tu jedinečnou atmosféru. Pohled do plápolajícího ohně uklidňuje a rozhodně nikoho nerozruší tak, jako pohled na večerní zpravodajství na televizní obrazovce. Takže o Vánocích raději usedáme právě ke krbu, abychom zažili ten klid a mohli se věnovat jeden druhému. Krby jsou ovšem také skvělou příležitostí k realizaci vánočních dekorací. Zde najdete příslušenství ke krbu jako jsou zástěny, obložení atd.

Typické vánoční květiny

V jednoduše řešeném vintage obalu na květiny se bude skvěle vyjímat červeně kvetoucí Amaryllis nebo v závěsných košících zase vánoční kaktus neboli Schlumbergera. Z velkých cibulí hvězdníku (Hippeastrum) vyraší nejprve květní stvoly, které nesou hned několik impozantních květů. Mečovité zelené listy se na rostlinách objeví až později. Vzhledem k mohutnosti celé rostliny bude lepší, když květináč ještě umístíte do obalu a na jeho dno dáte hrst drobnějších kamínků, které pomohou zatížit nádobu. Celá květinová kompozice tak bude mnohem stabilnější. A nezapomeňme ani na typický symbol mezi vánočními květinami – vánoční hvězdu, čili Euphorbii, kterou už léta seženeme v květinářství nejen v klasické červené barvě jejích listenů, ale také v barvě bílé, nebo krémové. Záleží už tedy jen na vás, zda si kompozici vytvoříte v jedné či druhé barvě anebo barvy vzájemně nakombinujete. Květiny doma můžete vystavit na nejrůznějších stojanech, vložit do košíků anebo do okrasných obalů. Záleží, co z toho se vám více bude hodit právě do vašeho bytu a k vaší vánoční výzdobě.
Květináč-pr. 13*11 cm
Závěsné květináče 2 ks
Koše / set 2 kusy – 17*18*23/22*21*26 cm

Komentáře