Inspirace

Potřebujete zahnat podzimní depresi? Tvořte!

Podzim je pro někoho obdobím výletů do přírody, pozorováním proměn počasí, barev, které jsou nyní hojnější než kdykoli jindy. Pro někoho ovšem může být podzim smutný dlouhý a depresivní. Aby vás nenapadaly chmurné myšlenky, máme pro vás hned několik dobrých tipů na tvoření. Hlavní je zaměstnat hlavu :-), tak si připravte některý z DIY projektů a vzhůru do toho! Máte zábavu na dlouhé podzimní večery, kde můžete uplatnit vaše schopnosti a kreativitu. Ta tam bude podzimní deprese. Navíc opravdu zdařilé kousky vám mohou posloužit jako vánoční dárky pro přátele.

Do It Yourself aneb DIY

Nejdříve si prozraďme, co se skrývá pod zkratkou DIY. Udělej si sám aneb DO IT YOURSELF, je anglický výraz pro totéž. Takže až příště uvidíte někde například nápis DIY projekty, zkuste na těchto stránkách jen tak zabrouzdat a možná tam uvidíte něco přesně pro vás. Jestliže si u toho povzdechnete: „Tak tohle jsem si vždycky chtěl/a vyrobit!“, máte z poloviny vyhráno. DIY projekty totiž obvykle obsahují i podrobné návody na to, jak při výrobě postupovat, a to včetně fotografií jednotlivých kroků postupu práce.

Kde brát inspiraci

Máte smysl pro detail a rádi či spíše rády šijete? Pak by vás mohly inspirovat například malá i větší dílka na stránkách Pinterestu, kde jsou vyobrazena různá srdíčka, jejichž šití nezabere příliš dlouhou dobu a dají se z nich vyrobit poutavé dekorace. Ze srdíček pak může vzniknout věneček, nebo srdíčka naplníte levandulí a uděláte z nich vonné polštářky. Dobře zvolené kombinace látek poukážou na váš dobrý vkus. A jestliže textilní materiál přizpůsobíte tomu, který jste již využili například ve vaší kuchyni, vznikne opravdu dokonalá interiérová dekorace.

Další inspirací jsou videa:

Ovšem můžete být také šicí antitalent, a pak rádi sáhnete již po hotových výrobcích. Naleznete je na našem e-shopu Vintage-Home.cz.

Zkuste nikoli pěstovat, ale vyrábět ovoce a zeleninu

Forma na odleváníDobrou zábavou mohou být i výrobky odlévané podle různých forem. S tvorbou, která je méně náročná, vám mohou pomoci i děti. Snadno je zabavíte jak mícháním sádry pro odlitky, tak posléze barvením hotových odlitků ovoce a zeleniny. K dostání samozřejmě nejsou jen formy na ovoce a zeleninu, ale i formy s mořskými nebo vánočními motivy, květinami, zvířaty, motýly, písmenky atd. Dáme vám ještě tip navíc: většina forem s přiměřeně velkými motivy se dá velmi dobře uplatnit i k výrobě odlévaných čokoládiček. Můžete to sami vyzkoušet třeba právě před Vánocemi. Jen pamatujte, aby byla forma dokonale vyčištěná, pokud v ní střídáte materiály.

A pokud byste si chtěli svou sbírku umělého ovoce a zeleniny rozšířit, můžete si je vybrat na našem e-shopu zde.

Snad jsme vás protentokrát dostatečně inspirovali a pomohli vám zpříjemnit dlouhé a možná i trochu nudné podzimní večery.

Kdyby se vám váš kreativní projekt až tak úplně nezdařil, a dílko nebylo přesně podle vašich představ, nezoufejte a vyhledejte Vintage Home, zapátrejte na těchto stránkách a pořiďte si takovou dekoraci už hotovou.