Dejte domovu svěží nádech jara

Příroda se již probudila ze zimního spánku, začínají rozkvétat stromy a první květiny nás baví svými rozmanitými barvami. Venku je ale stále trošku chladno, a než se krajina zcela rozehraje všemi vůněmi, můžete se na jarní období naladit po svém.

Čas na změnu

Jaro je ideální dobou pro změny. Po dlouhé zimě, kdy sluníčko vysvitlo pouze na pár minut denně (a někdy ani to ne), potřebujete opět nastartovat svoje tělo, ale i mysl. Příjemně na vás zapůsobí, když si v tomto období řádně provětráte domácnost, pustíte se do jarního úklidu a zvelebíte si svůj dům nákupem dekorací nebo třeba novou výmalbou stěn.

Chytré detaily

Doplňky jsou chytrým a levným řešením, jak rychle svoji domácnost upravit . Můžete vyměnit potahy na malých polštářích, nebo přehodit přes jídelní stůl ubrus s květinovým vzorem, pořídit si vázu, do které natrháte čerstvé květiny, vyměníte závěsy nebo si koupíte květináče, do kterých vysadíte bylinky a rázem tak dům osvěžíte a rozjasníte. 

Rozkvetlou zahradu jde vykouzlit dokonce i na stěnách. Jak na to? Možností máte hned několik. Mohou to být obrázky, šablony, samolepící fólie nebo tapety. S těmi musíte zacházet opatrně. Bohatě postačí, když si vyberete jednu celistvou stěnu, kam ji umístíte. 

Nejenom váš domov si zaslouží malé vzpružení. Je potřeba také myslet na sebe a dopřát si uvolňující relaxaci. Nezapomínejte na to!

Komentáře